Traktat o doskonałym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny

Dostępność: Duża ilość
Wysyłka do: 5 dni
Cena: 27,50 zł 27.50
ilość szt.
dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane
ZWROT I WYMIANAMASZ NA TO AŻ 33 DNI DARMOWA DOSTAWAOD 450 ZŁ NA TERENIE POLSKI - PRZY WPŁACIE NA KONTO

Opis

„Podobnie, jak w porządku naturalnym i cielesnym dziecko ma ojca i matkę, tak w porządku nadprzyrodzonym i duchowym mamy Ojca - Boga i Matkę - Maryję. Wszystkie prawdziwe dzieci Boże i wybrani mają Boga za Ojca, a Maryję za Matkę, a kto nie ma Maryi za Matkę, ten nie ma Boga za Ojca. I dlatego ci, co pójdą na potępienie, mianowicie heretycy, schizmatycy itp., którzy Najświętszej Maryi Panny nienawidzą lub odnoszą się wobec Niej z pogardą i obojętnością, nie mają Boga za Ojca, jakkolwiek się tym szczycą, gdyż nie mają Maryi za Matkę. Gdyby bowiem mieli Ją za Matkę, kochaliby Ją i czcili, jak prawdziwe i dobre dziecko kocha i czci tę matkę, jaka je na świat wydała." Św. Ludwik Maria Grignion de Montfort

 

Św. Ludwik, jako czciciel Maryi

Niesamowita jest droga tego dzieła od jego powstania do wydania.

Św. Ludwik napisał je w 1712 roku, aby pozostało na cały wiek zapomniane, co przewidział sam Święty, twierdząc, że szatan zrobi wszystko, aby nie doprowadzić do odprawiania tego nabożeństwa, dzięki któremu zostanie zbawionych wiele dusz.

Cudem odnalezione w starym kufrze na strychu w 1842r. zostało przesłane do Rzymu, gdzie toczył się właśnie proces beatyfikacyjny św. Ludwika.

Tam specjalnie powołana komisja stwierdziła, że to dzieło mistyczne jest wolne od jakichkolwiek błędów.

 

Prostota i głębia

Wydanie to jest tradycyjnym, klasycznym, nieco uwspółcześnionym przekładem oryginału napisanego, pod natchnieniem, przez Ludwika de Montfort.

Św. Ludwik jest pionierem pobożności Maryjnej, która w naszych czasach przeżywa swój głęboki renesans.

Dzieło zawiera opis istoty powierzenia swojego życia Jezusowi przez ręce Maryi oraz zawiera cenne informacje na temat Matki naszego Boga.

 

Mała forma i piękna okładka

Książeczka jest o wymiarach 155 mm x 95 mm, dzięki czemu zmieści się w każdej kobiecej torebce, czy męskiej kieszeni.

Format oraz treść zachęcają, aby nosić ją stale przy sobie i wracać do wartościowych treści.

Piękna okładka, przypominająca fakturą naturalną skórę (Soft Touch) w dwóch intrygujących kolorach: pomarańczowym oraz niebieskim ze złoconymi literami.

Książka posiada wszytą zakładkę w formie złotej tasiemki.

 

TOTUS TUUS

Ta pozycja jest idealna, jeśli rozpoczynasz dopiero swoją drogę z Maryją lub jeśli chcesz poszerzyć swoją wiedzę i ją uporządkować.

To idealne rozwiązanie na prezent lub drobny upominek dla niewolnika Maryi i każdej osoby, której miłość do Maryi dopiero wzrasta.

Wielkimi czcicielami Maryi byli sługa boży kardynał Stanisław Wyszyński czy Jan Paweł II, który to, z Traktatem się nie rozstawał, jak z Biblią, a wezwanie Totus Tuus (cały Twój) obrał sobie, najpierw jako swoją dewizę biskupią a następnie swojego pontyfikatu.

„Oto jestem cały Twój i wszystko co moje, Twoim jest, o Jezu mój najmilszy, przez Maryję, Twą Najświętszą Matkę" – módli się z ufnością św. Ludwik Grignion de Montfort

 

Szczegóły

  • Wydawnictwo: Wydawnictwo Diecezjalne i Drukarnia w Sandomierzu
  • Autor: św. Ludwik Maria Grignion de Montfort
  • Rok wydania: 2020
  • Wydanie: III
  • Wymiary: 9,5 x 15,5 cm
  • Okładka: półtwarda ze złoceniami
  • Liczba stron: 288
  • ISBN: 978-83-810-1118-1

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl